Вівторок, 19.03.2024, 12:30
Вітаю Вас Гість | RSS



Каталог статей

Головна » Статті » Тваринництво » ВРХ

Право на створення фермерського господарства
Право на створення фермерського господарства – це суб’єктивне право громадян України, яке може бути реалізоване ними за певних правових умов, що безпосередньо пов’язано з їх цивільною та земельною дієздатністю.
Законом України «Про фермерське господарство» від 19 червня 2003 року регламентовано коло осіб, які мають право створити фермерське господарство.
При цьому слід розділяти дві категорії суб’єктів: 
1) які мають намір організувати господарство; 
2) які мають намір стати його членами. 
І в першому, і в другому випадках не йдеться про так званих найманих працівників.
Законодавець визначає обмежене коло суб’єктів, які мають право створити таке господарство. Насамперед, йдеться лише про дієздатних громадян України. 

Отже, правосуб’єктність у зазначених відносинах насамперед пов’язується з наявністю громадянства України. Обґрунтуванням цього положення є також і позиція статей 81, 82 3емельного кодексу України про те, що суб’єктами права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть бути лише громадяни України, юридичні особи України, які створені громадянами України.
Таким чином, Закон позбавляє іноземців та осіб без громадянства зазначеної правосуб’єктності. Це пояснюється тим, що наша держава бажає бачити власниками земель сільськогосподарського призначення лише своїх громадян. 
Якщо емігрант повертається на батьківщину, приймає громадянство України та бажає створити фермерське господарство, то для нього існує загальний порядок, такий самий, як і для всіх громадян України. А коли цей іноземець хоче зберегти громадянство тієї держави, звідки він приїхав, і не приймає громадянства України, він не може стати фермером в Україні.
Проте, в статті 93 Земельного кодексу України та в статті 5 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що орендарями земельних ділянок можуть бути й іноземні юридичні та фізичні особи, особи без громадянства. Тобто зазначені громадяни можуть вирощувати сільськогосподарську продукцію на орендованих землях. Але вони не можуть створити фермерське господарство, оскільки згідно пункту 2 статті 1 Закону України «Про фермерське господарство» таке господарство може бути створене лише громадянами України. Який же вихід з цієї ситуації?
Нині іноземні громадяни можуть узаконити свої відносини, працюючи в фермерському господарстві лише як наймані працівники, а не як повноправні члени господарства. Вони не мають права...

Право на створення фермерського господарства  - Завантажити статю

Категорія: ВРХ | Додав: Borick (30.04.2013)
Переглядів: 1844 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Категорії розділу
Пошук
Наше опитування
Чи знайшли ви корисну інформацію для себе на нашому сайті
Всього відповідей: 10
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0